Redaktion

Rikke Juelsen, redaktør og blæksprutte

Mail: rikke@modspor.dk eller redaktion@modspor.dk

Baggrund: Cand.mag i Litteraturvidenskab, har studeret lidt i Norden, arbejder freelance som redaktør og tekstforfatter, hygger med det litterære panel for Mikrofest

Område: København

Sarah Frederiksen, skribent 

Mail: sarah@modspor.dk

Baggrund: Dansk på Syddansk Universitet, forfatter og teksforfatter 

Område: Odense og Ungarn

Hjørdis Joanardottir Poulsen, skribent

Mail: hjoerdis@modspor.dk

Baggrund: Studerer Nordisk på Aarhus Universitet

Område: Aarhus

Jacob Eskildsen, skribent

Mail: milla@modspor.dk

Baggrund: Cand.mag i Litteraturvidenskab. Arbejder som konsulent i LiteraturHaus

Område: Odense/Sønderborg/Sydvandkantsdanmark

Martin Minka Jensen, skribent

Mail: martin@modspor.dk 

Baggrund: BA i Historie, cand.mag. i Æstetik og Kulturanalyse. Arbejder som bibliotekar på Randers Bibliotek

Område: Randers

Michael Frederiksen, skribent

Mail: michael@modspor.dk

Baggrund: Cand.mag i dansk på SDU (2020) med speciale i dansk/nordisk samtidslitteratur. Arbejder som livetekster på TV 2 og freelance korrekturlæser

Område: Odense

Nathalie de Vallier, skribent 

Mail: nathalie@modspor.dk

Baggrund: BA i Dansk med tilvalg i Kommunikation, Retorik og Formidling. Læser cand.mag i Litteraturvidenskab

Område: Odense 

Erna Ahmetspahic Juel, skribent

Mail: erna@modspor.dk 

Baggrund: Cand.mag i Dansk og kulturformidling med speciale i kønsstudier fra Københavns Universitet, forfatter, redaktør på forlaget Copenhagen Storytellers, arrangør af åben scene “Ord i Karens Minde” og anmelder på littsnacks.dk

Område: København

Kristian Paris, skribent

Mail: kristian@modspor.dk 

Baggrund: Studerer filosofi på KU

Område: København

Vanessa Wolter, korrektur

Mail: vanessa@modspor.dk

Baggrund: Cand.mag i lingvistik. Freelance korrekturlæser og skribent

Område: København

Simone Bertelsen, skribent 

Mail: simone@modspor.dk

Baggrund: Cand.mag i litteraturvidenskab

Område: København