Rikke Juelsen, chefredaktør

Mail: rikke@modspor.dk eller redaktion@modspor.dk

Baggrund: studerer Litteraturvidenskab og Æstetik og Kulturanalyse på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense

Mads Holm, skribent

Mail: mads@modspor.dk

Baggrund: studerer Nordisk Sprog og Litteratur på Aarhus Universitet

Område: Aarhus

Idaemilia Vienne-Emanuelle Nørgaard, Skribent

Mail: idaemilia@modspor.dk

Baggrund: studerer BA i filosofi på Syddansk Universitet Odense, radiovært og forfatterspire

Område: København

Christina Agerboe, skribent

Mail: christina@modspor.dk

Baggrund: studerer Litteraturhistorie på Aarhus Universitet

Område: Aalborg

Amalie Nørtoft Frydensbjerg, skribent

Mail: amalie@modspor.dk

Baggrund: studerer Dansk og Skrivekunst på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense

Tine Sloth Bækgaard

Mail: tine@modspor.dk

Baggrund: studerer Litteraturvidenskab på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense

Anders Møller Gade, skribent

Mail: anders@modspor.dk

Baggrund: skrivende, læsende og nysgerrig

Område: Randers

Malene Elisabeth Kragelund Nielsen, skribent

Mail: malene@modspor.dk

Baggrund: cand.mag. i Litteraturhistorie og spirende forfatter

Område: Randers

Adam Salamon, skribent

Mail: adam@modspor.dk

Baggrund: studerer Litteraturvidenskab på Syddansk Universitet Odense

område: Odense

Martin Minka Jensen, skribent

Mail: martinminka@modspor.dk

Baggrund: Cand. Mag i Historie og Æstetik og Kultur, samt ansat som Kulturformidler på Randers bibliotek.

Område: Randers

Malou Wehage Stålholt, skribent

Mail: Malou@modspor.dk

Baggrund: studerer Dansk/Nordisk ved Syddansk Universitet

Område: København