Rikke Juelsen, chefredaktør

Mail: rikke@modspor.dk eller redaktion@modspor.dk

Baggrund: studerer Litteraturvidenskab og Æstetik og Kulturanalyse på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense

Jonas M. Hoeck, skribent

Mail: jonas@modspor.dk

Baggrund: cand.mag. i Litteraturvidenskab og Antropologi

Område: Odense

 

Martin Minka Jensen, Skribent

Mail: martin@modspor.dk

Baggrund: BA i Historie, cand.mag. i Æstetik og Kulturanalyse. Arbejder som bibliotikar

Område: Randers

Mikkel le Fevre, skribent

Mail: mikkel@modspor.dk

Baggrund: studerer BA i Filosofi på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense

Amalie Nørtoft Frydensbjerg, korrekturlæser

Mail: amalie@modspor.dk

Baggrund: BA i Dansk og Skrivekunst, studerer Sprogpsykologi på Københavns Universitet

Område: København

Rikke Bay, skribent

Mail: rikkebay@modspor.dk

Baggrund: studerer litteraturvidenskab på Syddansk Universitet Odnese

Område: Odense

Sigga Bøgh Møller Vinther, korrekturlæser

Mail: sigga@modspor.dk

Baggrund: BA i Dansk og Skrivekunst på Syddansk Universitet Odense. Studerer Dansk på kanditaten.

Område: Aarhus

Kamma Overgaard Hansen, skribent

Mail: kamma@modspor.dk

Baggrund: PhD i Kunsthistorie, tidligere museumsinspektør, kunstanmelder. Har arbejdet med socialt udsatte og kommunnikation.

Område: Aarhus

Alexander Nielsen, skribent

Mail: alexander@modspor.dk

Baggrund: Europæiske studier og Fransk fra CBS og Syddansk Universitet

Område: Paris/København

Pascale Herold, skribent

Mail: pascale@modspor.dk

Baggrund: studerer Litteraturvidenskab på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense/Sydfyn