Redaktionen

 

 

file_000-5

Rikke Juelsen, chefredaktør

Mail: rikke@modspor.dk eller redaktion@modspor.dk

Baggrund: studerer Litteraturvidenskab og Æstetik og Kulturanalyse på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense

 

 

1931978_875944229185612_910569929_n

Christina Agerboe, skribent

Mail: christina@modspor.dk

Baggrund: studerer Litteraturhistorie på Aarhus Universitet

Område: Aalborg

 

 

file_000-8

Amalie Nørtoft Frydensbjerg, skribent

Mail: amalie@modspor.dk

Baggrund: studerer Dansk og Skrivekunst på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense

 

 

file_000-9

Anna Schmidt Andersen, skribent

Mail: anna@modspor.dk

Baggrund: BA i Dansk og Litteraturvidenskab. Studerer Dansk på kandidaten på København Universitet

Område: København

 

 

14813218_10207753277133965_1117307194_o

 

 

 

 

Tine Sloth Bækgaard

Mail: tine@modspor.dk

Baggrund: studerer Litteraturvidenskab på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense

 

 

File_000 (38)

 

 

 

 

Anders Møller Gade, skribent

Mail: anders@modspor.dk

Baggrund: skrivende, læsende og nysgerrig

Område: Randers

 

 

File_000 (30)

 

 

 

 

Malene Elisabeth Kragelund Nielsen, skribent

Mail: malene@modspor.dk

Baggrund: cand.mag. i Litteraturhistorie og spirende forfatter

Område: Randers

 

 

File_000 (29)

 

 

 

 

Martin Rytter Hansen, skribent

Mail: martinrytter@modspor.dk

Baggrund: cand.mag. i Litteraturvidenskab. Selvstændig med korrekturselskabet ApS (studiekorrektur.dk og erhverskorrektur.dk)

Område: Langå

 

 

File_000 (37)

 

 

 

 

Martin Minka Jensen, skribent

Mail: martinminka@modspor.dk

Baggrund: Cand. Mag i Historie og Æstetik og Kultur, samt ansat som Kulturformidler på Randers bibliotek. 

Område: Randers

 

 

IMG_3048 kopi

 

 

 

 

Malou Wehage Stålholt, skribent

Mail: Malou@modspor.dk

Baggrund: studerer Dansk/Nordisk ved Syddansk Universitet

Område: København

 

 

File_000 (8)

 

 

 

 

Adam Salamon, skribent

Mail: adam@modspor.dk

Baggrund: studerer Litteraturvidenskab på Syddansk Universitet Odense

område: Odense