Redaktion

Rikke Juelsen

Mail: rikke@modspor.dk eller redaktion@modspor.dk

Baggrund: Studerer Litteraturvidenskab på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense/København

Skribenter

Mikkel le Fevre (tekstredaktør)

Mail: mikkel@modspor.dk

Baggrund: Studerer BA i Filosofi på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense

Kamma Overgaard Hansen

Mail: kamma@modspor.dk

Baggrund: PhD i Kunsthistorie, tidligere museumsinspektør, kunstanmelder

Område: Aarhus

Marie Honoré Jakobsen

Mail: marie@modspor.dk

Baggrund: Studerer Nordisk Sprog og Litteratur med Film og Medier som tilvalg på Aarhus Universitet

Område: Aarhus

Martin Minka Jensen

Mail: martin@modspor.dk

Baggrund: BA i Historie, cand.mag. i Æstetik og Kulturanalyse. Arbejder som bibliotekar

Område: Randers

Pascale Herold

Mail: pascale@modspor.dk

Baggrund: Studerer Litteraturvidenskab på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense/Sydfyn

Alexander Nielsen

Mail: alexander@modspor.dk

Baggrund: Europæiske studier og Fransk fra CBS og Syddansk Universitet

Område: Paris/København

Anne Sofie Jørgensen

Mail: annesofie@modspor.dk

Baggrund: Studerer Nordisk sprog og litteratur med tilvalg i Litteraturhistorie på Aarhus Universitet

Område: Aarhus

Maria Gram

Mail: maria@modspor.dk

Baggrund: BA i Litteraturhistorie og cand. mag. i Engelsk fra Aarhus Universitet

Område: Aarhus

Mathine Ammitzbøll

Mail: mathine@modspor.dk

Baggrund: Studerer Dansk og Historie på Aalborg Universitet

Område: Aalborg

Ana Stanićević

Mail: ana@modspor.dk

Baggrund:  Ph.d.-studerende i Kulturstudier ved Islands Universitet. Cand.mag. i nordiske studier fra Islands Universitet og Universitetet i Beograd

Område: Reykjavík/København

Cecilie Nørgaard

Mail: cecilie@modspor.dk

Baggrund: Studerer billedkunst på Universität der Bildenden Künste i Wien

Område: Wien

Johanne Kirkeby

Mail: johanne@modspor.dk

Baggrund: Studerer Engelsk og Dansk på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense

Thorbjørn Aksel Nielsen

Mail: thorbjoern@modspor.dk

Baggrund: Studerer litteraturvitenskap på Universitetet i Bergen

Område: Bergen, Norge

Natascha Duelund Thode Nielsen

Mail: natascha@modspor.dk

Baggrund: Cand.it i Informationsvidenskab. Arbejder som online marketing specialist

Område: Randers

 

 

Korrekturlæsere

Sigga Bøgh Møller Vinther

Mail: sigga@modspor.dk

Baggrund: Cand.mag i dansk fra Syddansk Universitet

Område: Aarhus