Redaktion

Rikke Juelsen

Mail: rikke@modspor.dk eller redaktion@modspor.dk

Baggrund: studerer Litteraturvidenskab og Æstetik og Kulturanalyse på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense/København

Kiki Ryder Koch

Mail: kiki@modspor.dk eller redaktion@modspor.dk

Baggrund: Studerer Litteraturvidenskab og Kunsthistorie på Syddansk Universitet og Københavns Universitet

Område: Odense

Skribenter

Mikkel le Fevre

Mail: mikkel@modspor.dk

Baggrund: Studerer BA i Filosofi på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense

 

Kamma Overgaard Hansen

Mail: kamma@modspor.dk

Baggrund: PhD i Kunsthistorie, tidligere museumsinspektør, kunstanmelder. Har arbejdet med socialt udsatte og kommunnikation.

Område: Aarhus

Marie Honoré Jakobsen

Mail: marie@modspor.dk

Baggrund: Studerer Nordisk Sprog og Litteratur med Film og Medier som tilvalg på Aarhus Universitet.

Område: Aarhus

Martin Minka Jensen

Mail: martin@modspor.dk

Baggrund: BA i Historie, cand.mag. i Æstetik og Kulturanalyse. Arbejder som bibliotikar

Område: Randers

Rikke Bay

Mail: rikkebay@modspor.dk

Baggrund: BA i Litteraturvidenskab og Teatervidenskab. Studerer Kulturformidling på Syddansk Universitet Odnese

Område: Odense

Pascale Herold

Mail: pascale@modspor.dk

Baggrund: Studerer Litteraturvidenskab på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense/Sydfyn

Alexander Nielsen

Mail: alexander@modspor.dk

Baggrund: Europæiske studier og Fransk fra CBS og Syddansk Universitet

Område: Paris/København

Anne Sofie Jørgensen

Mail: annesofie@modspor.dk

Baggrund: Studerer Nordisk sprog og litteratur med tilvalg i Litteraturhistorie på Aarhus Universitet.

Område: Aarhus

Maria Gram

Mail: maria@modspor.dk

Baggrund: BA i Litteraturhistorie og cand. mag. i Engelsk fra Aarhus Universitet

Område: Aarhus

Korrekturlæsere

Sigga Bøgh Møller Vinther

Mail: sigga@modspor.dk

Baggrund: BA i Dansk og Skrivekunst på Syddansk Universitet Odense. Studerer Dansk på kanditaten.

Område: Aarhus

Amalie Nørtoft Frydensbjerg

Mail: amalie@modspor.dk

Baggrund: BA i Dansk og Skrivekunst. Studerer Sprogpsykologi på Københavns Universitet

Område: København