Rikke Juelsen, chefredaktør

Mail: rikke@modspor.dk eller redaktion@modspor.dk

Baggrund: studerer Litteraturvidenskab og Æstetik og Kulturanalyse på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense

Jonas M. Hoeckredaktør

Mail: jonas@modspor.dk

Baggrund:  Cand. Mag i Litteraturvidenskab og Antropologi

Område: Odense

Idaemilia Vienne-Emanuelle Nørgaard, Skribent

Mail: idaemilia@modspor.dk

Baggrund: studerer BA i filosofi på Syddansk Universitet Odense og radiovært

Område: København

Martin Minka Jensen, skribent

Mail: martinminka@modspor.dk

Baggrund: Cand.mag. i Historie og Æstetik og Kulturanalyse, ansat som kulturformidler på Randers Bibliotek.

Område: Randers

Amalie Nørtoft Frydensbjerg, korrekturlæser

Mail: amalie@modspor.dk

Baggrund: BA i Dansk og Skrivekunst, studerer Sprogpsykologi på Københavns Universitet

Område: København

Rikke Bay, skribent

Mail: rikkebay@modspor.dk

Baggrund: studerer litteraturvidenskab på Syddansk Universitet Odnese

Område: Odense

Adam Salamon, skribent

Mail: adam@modspor.dk

Baggrund: studerer Litteraturvidenskab på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense

Kamma Overgaard Hansen, skribent

Mail: Kamma@modspor.dk

Baggrund: PhD i Kunsthistorie, tidligere museumsinspektør, kunstanmelder. Har arbejdet med socialt udsatte og kommunnikation.

Område: København

Malou Wehage Stålholt, Skribent

Mail: malou@modspor.dk

Baggrund: studerer Dansk/Nordisk ved Syddansk Universitet

Område: København

Alexander Nielsen, skribent

Mail: alexander@modspor.dk

Baggrund: Europæiske studier og Fransk fra CBS og Syddansk Universitet

Område: Paris/København

Mikkel le Fevre, skribent

Mail: mikkel@modspor.dk

Baggrund: studerer BA i Filosofi på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense

Sigga Bøgh Møller Vinther, korrekturlæser

Mail: sigga@modspor.dk

Baggrund: BA i Dansk og Skrivekunst på Syddansk Universitet Odense. Studerer Dansk på kanditaten.

Område: Aarhus

Pascale Herold, skribent

Mail: pascale@modspor.dk

Baggrund: studerer Litteraturvidenskab på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense/Sydfyn