Redaktion

Rikke Juelsen

Mail: rikke@modspor.dk eller redaktion@modspor.dk

Baggrund: BA i Litteraturvidenskab med tilvalg i Æstetik og kulturanalyse fra Syddansk Universitet Odense. Studerer kandidaten på i Litteraturvidenskab. 
Arbejder som medlem af det litterære panel for Mikrofest. 

Område: Odense/København

Skribenter

Mikkel le Fevre (tekstredaktør)

Mail: mikkel@modspor.dk

Baggrund: Studerer BA i Filosofi på Syddansk Universitet Odense

Område: Odense

Kamma Overgaard Hansen

Mail: kamma@modspor.dk

Baggrund: PhD i Kunsthistorie, tidligere museumsinspektør, kunstanmelder

Område: Aarhus

Marie Honoré Jakobsen

Mail: marie@modspor.dk

Baggrund: Studerer Nordisk Sprog og Litteratur med Film og Medier som tilvalg på Aarhus Universitet

Område: Aarhus

Martin Minka Jensen

Mail: martin@modspor.dk

Baggrund: BA i Historie, cand.mag. i Æstetik og Kulturanalyse. Arbejder som bibliotekar

Område: Randers

Axel Isager Sørensen

Mail: axel@modspor.dk

Baggrund: Studerer Litteraturvidenskab på Københavns Universitet

Område: København

Camilla Uldal

Mail: milla@modspor.dk

Baggrund: BA i Engelsk og Skrivekunst fra Syddansk Universitet i Odense. Studerer KA i Engelsk efter et individuelt projektforløb i The Niels Bohr Professorship “Uses of Literature. The Social Dimensions of Literature”

OmrådeOdense/Sønderborg/Sydvandkantsdanmark

Alexander Nielsen

Mail: alexander@modspor.dk

Baggrund: Europæiske studier og Fransk fra CBS og Syddansk Universitet

Område: Paris/København

Simon Emil Stokholm Madsen

Mail: simon@modspor.dk

Baggrund: Studerer 

Område: Odense

Hjørdis Joanardottir Poulsen

Mail: hjoerdis@modspor.dk

Baggrund: Studerer Nordisk på Aarhus Universitet

Område: Aarhus

Anna Lorenzen

Mail: anna@modspor.dk

Baggrund: 

Område: Aarhus

Ana Antúnez

Mail: ane@modspor.dk

Baggrund: Studerer Nordisk på Aarhus Universitet

Område: Aarhus

 

Jonas Aagard Dinesen

Mail: jonas@modspor.dk

Baggrund: 

Område: 

Amanda Louise Søndergaard Williams

Mail: amanda@modspor.dk

Baggrund: Studerer Litteraturhistorie på Aarhus Universitet

Område: Rotterdam/Aarhus

Thorbjørn Aksel Nielsen

Mail: thorbjoern@modspor.dk

Baggrund: Studerer litteraturvitenskap på Universitetet i Bergen

Område: Bergen, Norge

Guðrun í Jákubsstovu

Mail: gudrun@modspor.dk

Baggrund: 

Område:

 

 

Korrekturlæsere

Sigga Bøgh Møller Vinther

Mail: sigga@modspor.dk

Baggrund: Cand.mag i dansk fra Syddansk Universitet

Område: Aarhus

Nina Birch

Mail: nina@modspor.dk

Baggrund: BA i journalistik fra Syddansk Universitet, frivillig skribent for musikbloggen Lyd I Odense og kirkekorsanger.

Område: Odense

Camilla Hørhmann Pedersen 

Mail: camilla@modspor.dk

Baggrund: 

Område: Odense

Johan Mendes

Mail: johan@modspor.dk

Baggrund: Studerer BA i Idéhistorie på 8. semester med tilvalg i Græsk Filologi

Område: Aarhus