Redaktion

Rikke Juelsen, chefredaktør

Mail: rikke@modspor.dk eller redaktion@modspor.dk

Baggrund: BA i Litteraturvidenskab med tilvalg i Æstetik og kulturanalyse fra Syddansk Universitet Odense. Cand.mag i Litteraturvidenskab.
Arbejder som medlem af det litterære panel for Mikrofest og freelance.

Område: København

Jacob Eskildsen, redaktør

Mail: jacob@modspor.dk

Baggrund: BA i Litteraturvidenskab med tilvalg i Æstetik og kulturanalyse fra Syddansk Universitet Odense. Studerer cand.mag i Litteraturvidenskab.

Område: København

Hjørdis Joanardottir Poulsen, skribent

Mail: hjoerdis@modspor.dk

Baggrund: Studerer Nordisk på Aarhus Universitet

Område: Aarhus

Camilla Uldal, skribent

Mail: milla@modspor.dk

Baggrund: BA i Engelsk og Skrivekunst fra Syddansk Universitet i Odense. Studerer KA i Engelsk efter et individuelt projektforløb i The Niels Bohr Professorship “Uses of Literature. The Social Dimensions of Literature”

Område: Odense/Sønderborg/Sydvandkantsdanmark

Martin Minka Jensen, skribent

Mail: martin@modspor.dk

Baggrund: BA i Historie, cand.mag. i Æstetik og Kulturanalyse. Arbejder som bibliotekar på Randers Bibliotek.

Område: Randers

Michael Frederiksen, skribent

Mail: michael@modspor.dk

Baggrund: Uddannet cand.mag i dansk på SDU (2020) med speciale i dansk/nordisk samtidslitteratur. Arbejder som livetekster på TV 2 og freelance korrekturlæser.

Område: Odense

Simon Emil Stokholm Madsen, korrekturlæser

Mail: simon@modspor.dk

Baggrund: Studerer

Område: Odense